تبدیل یوان به دلار حواله بانکی چیست؟

حواله بانکی یا SWIFT یکی از مطمئن ترین، بهترین و سریع ترین روش های انتقال پول در جهان است که امروزه برای تراکنش های بین المللی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در روش انتقال، فرستنده یا خریدار کالا و خدمات، مبلغ مورد توافق را به صورت الکترونیکی به حساب بانکی فرد یا شرکت دریافت کننده در کشورهای متصل به شبکه بین المللی سوئیفت واریز می کند. شبکه بین المللی SWIFT در واقع ارتباط بین المللی بین بانک های مورد اعتماد است که در آن می توانید حواله ارز ارسال کنید.

 

ارسال حواله همانند انتقال حساب به حساب داخلی است با این تفاوت که وجه بین 2 تا 3 روز کاری واریز می شود. البته اگر در کشور دریافت کننده حواله دارای حساب مستقیم مستقیم هستید، می توانید حواله را به صورت آنلاین نیز ارسال کنید.

 

برای انجام حواله وجه به دلیل مشکلاتی که گاهی در سیستم های بانکی پیش می آید، لازم است اطلاعات حساب گیرنده حواله بررسی شود.

 

همچنین نام صاحب حساب به همراه نام کامل بانک و کشور مقصد الزامی است.

تبدیل یوان به دلار

 

 

برای انتقال یوان به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

اطلاعاتی مانند آدرس بانک، آدرس محل سکونت گیرنده و اطلاعات تکمیلی از بانک اخذ می شود.نقل و انتقالات بانکی بر اساس انتقال ارز مورد نظر از حساب ها و کشورهای مختلف انجام می شود. به عنوان مثال، انتقال پول به دلار و یورو عمدتا از ترکیه، آمارا و برخی کشورهای اروپایی انجام می شود. در مورد حواله یوان چین، در برخی موارد حواله توسط یک کشور واسط ارسال می شود.

 

اما با توجه به اینکه انتقال پول توسط کشورهای واسطه و بانک ها انجام می شود، ریسک بیشتری وجود دارد و هزینه های بیشتری نیز باید پرداخت شود. از این رو انجام انتقال پول به صورت مستقیم و آنلاین از طریق بانکی در همین کشور در بین افراد تجاری بسیار محبوب است.

 

انتقال پول در آمریکا و انگلیس به صورت حواله پول داخلی نیز امکان پذیر است، در این نوع انتقال پول به صورت نقدی و حواله بانکی در داخل همان کشور به حساب گیرنده واریز می شود. این ترجمه که به اصطلاح ترجمه سیاه است بین 3 تا 5 روز کاری زمان می برد.

 

تبدیل یوان به دلار و این مزیت را دارد که حواله های کلان در چند مرحله انجام می شود و فرستنده مبلغ نیز توسط بانک و دولت آن کشور مقیم محسوب می شود.

 

اهمیت ترجمه RMB در معاملات ایران و چین

اهمیت ترجمه RMB در معاملات ایران و چین

حواله های CNY به دلیل حجم زیاد مبادلات تجاری بین ایران و چین به سرعت در حال گسترش است و ارسال حواله CNY به چین یکی از مهم ترین و در عین حال پیچیده ترین مراحل تجارت با شرکت های چینی است.